جمعه, 27 مهر 1397 - Friday, 19 October 2018
کد خبـر : 463
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۵۱

فتنه تمام‌شدنی نیست

مام جمعه دیر گفت: این که فکر کنیم فتنه‌ای آمد و با گذاشتن خسارات مادی و معنوی به اتمام رسید درست نیست بلکه توطئه‌های دشمنان نظام پایانی ندارد و فتنه نیز تمام‌شدنی نیست که نیازمند مراقبت و بصیرت افزایی هستیم.

 

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی شامگاه دوشنبه در نشست بصیرتی نقش رهبری و روحانیت در مهار فتنه ۸۸، اظهار داشت: داشتن بصیرت دینی و سیاسی برای هر فرد مسلمان واجب عینی است تا بتواند در زمان بروز فتنه، مسیر واقعی را تشخیص دهد.

وی افزود: البته در کتب دین، احادیث و روایات در خصوص بصیرت‌افزایی برای مقابله با غبارهای فتنه توصیه‌های فراوانی شده که لازم است بینش سیاسی و دینی خود را ارتقا دهیم.

امام جمعه دیر تصریح کرد: البته صرف این که بصیرت‌افزایی شود شاید به خودی خود جواب نذدهد بلکه باید گوش به فرمان ولایت باشیم تا بتوانیم از این چنین پیچ‌های به سلامت و سربلندی عبور کنیم.

حسینی عنوان کرد: این که به غیر از ولی فقیه، این فرد یا آن فرد چه می‌گوید نمی تواند ملاک تشخیص باشد اما همین که حق را به خوبی شناختیم و در مسیر حق گام برداشتیم می توانیم تشخیص دهیم که چه کسانی راه حق را می‌پیمایند و حرف و عملشان متناسب با حقیقت است.

وی اضافه کرد: اگر چه در طی جریانات فتنه سال 88، عده‌ای به دنبال براندازی نظام و انقلاب کارنامه ننگینی از خود برجای گذاشتند اما با هدایت‌های رهبری و حضور مردم شاهد بودیم که در سال 88 و در جریان فتنه توانستند تمامی نقشه‌های دشمنان داخلی و خارجی نظام را از بین ببرند.

امام جمعه دیر عنوان کرد: نقش روحانیت و خواص با بصیرت نیز برای روشن‌گری و دادن الگوهای حقیقی از فضای غبارآلوده فتنه نیز کاملا آشکار و مشخص است.

حسینی با اعلام این که سابقه افراد برای خدمت به مردم در جایگاه خود ارزشمند است، عنوان کرد: ملاک فعل و where to buy generic viagra گفتار کنونی افراد است و صرف داشتن یک گذشته خوب به تنهایی کفاف نمی‌دهد بلکه باید با حفظ گذشته، در شرایط حال نیز به رهبر و پیشوای خود که همان ولی فقیه زملن است، اقتدا کرد.

وی ادامه داد: این که فکر کنیم فتنه‌ای آمد و با گذاشتن خسارات مادی و معنوی به اتمام رسید درست نیست بلکه توطئه‌های دشمنان نظام پایانی ندارد و فتنه نیز تمام‌شدنی نیست که نیازمند مراقبت و بصیرت افزایی هستیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

پیوندها

طراحی وب سایت خبری | فروشگاهی | شرکتی | سازمانی و ... با کمترین هزینه در استان بوشهر