یکشنبه, 28 مرداد 1397 - Sunday, 19 August 2018
کد خبـر : 479
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰

حماسه 9 دی برگی زرین از بصیرت ملت قهرمان ایران است

امام جمعه شهرستان جم گفت: حماسه 9 دی حماسه‌ای ماندگار و برگی زرین از بصیرت ملت قهرمان ایران است.

حجت‌الاسلام محمد گنجی شامگاه جمعه در مراسم گرامی‌داشت یوم الله 9 دی ماه که در مصلی جمعه شهر جم برگزار شد اظهار داشت: یوم الله 9 دی ماه روز بصیرت و آگاهی و روز تجدید پیمان با ولایت است که این ولایت‌مداری مردم ایران را تبریک می‌گویم که در سال 88 حماسه کم‌نظیری در صحنه سیاسی به وجود آورد و با حضور پر شور و انقلابی خود فتنه را خنثی کردند.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم، افزود: خوشبختانه ملت ایران ملتی آگاه و با بصیرت هستند و هر ساله شاهد حضور پرشورتر و برگزاری باشکوه‌تر مراسم یوم الله 9 دی ماه در شهرهای مختلف ایران هستیم.

امام جمعه شهرستان جم با بیان این که باید مرور شود که چرا حادثه ی 88 به وجود آمد و تحلیل شود چگونه و چه عواملی سبب خاموشی فتنه شد، تصریح کرد: تحلیل در خصوص فتنه 88 باید انجام شود تا در سال‌های آینده جلوی فتنه گرفته شود و متاسفانه در سال 78 نیز دشمن فتنه‌ای را در کشور به وجود آورد .

گنجی با اعلام این که ملت ایران و مسوولان باید هوشیار باشند، گفت: دشمنان بیکار ننشسته و قطعا با ایجاد فتنه‌ای جدید به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که نباید اجازه دهیم که دشمنان دوباره با ایجاد فتنه، کشور را دچار بحران کنند .

وی ادامه داد: تمامی اقشار مختلف مردمی و مسوولان با اتحاد و بدون ایجاد تفرقه کار خود را دنبال کنند که مهمترین کار برای مبارزه با دشمنان اتحاد و همدلی مردم و مسوولان کشور است.

امام جمعه جم با اشاره به فتنه 88 یاد آور شد: در فتنه ی 88 فضا طوری پیش رفت که توهین به مقدسات و عاشورا و حتی قرآن انجام شد و متاسفانه تصاویر امام راحل(ره) و رهبر انقلاب در خیابان ها به آتش کشیده شد.

گنجی بیان کرد: نظام در آستانه براندازی قرار گرفته بود و اگر سخنان حیکمانه رهبر انقلاب و حضور مردم در روز 9 دی ماه نبود، دشمنان به خواسته‌های خود می‌رسیدند اما مردم ایران با بصیرت و حضوری به موقع عمل کردند و توانستند این فتنه بزرگ دشمنان را خنثی کنند.

وی تاکید کرد: اگر مردم مثل زمان عاشورا و بعد چند ماه بعد از کشته شدن امام حسین(ع) و یاران با وفایش آگاه شدند که چه اتفاقی افتاده و خواهان انتقام‌گیری شدند، قطعا دشمنان با فتنه‌ای که در ایران ایجاد کرده بودند به خواسته های خود می‌رسیدند اما مردم انقلابی ایران بعد از سخنان رهبری به خود آمدند و خودجوش و به موقع عمل کردند تا تمامی فتنه‌های دشمنان را خاموش کنند.

امام جمعه جم با بیان اینکه 9 دی ماه نماد ولایت مداری و بصیرت و آگاهی ملت ایران است، افزود: مردم در این روز وحدت و انسجام ملی را به رخ کشیدند و مشت محکمی بر دهان دشمنان زدند.

وی با بیان اینکه در هر نقطه‌ای که مردم در صحنه باشند دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند، ادامه داد: مردم ایران نشان داده‌اند دوست‌دار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و همیشه با حضور پرشور خود در صحنه‌های مختلف این موضوع را به رخ جهانیان کشیده‌اند.

گنجی با اشاره به حماسه 9 دی و نقش مردم ایران در دفاع از ولایت و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: حماسه 9 دی حماسه‌ای ماندگار و برگی زرین از بصیرت ملت قهرمان ایران است.

امام جمعه جم ادامه داد: رهبری مرتب تاکید می‌فرمایند که دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف در کشور هستند و مسوولین فعلی و قبلی حق ندارند مدعی باشند بلکه باید پاسخگو باشند.

گنجی ادامه داد: برخی مسوولان که نزدیک یک دهه مسئولیت مهمی در کشور عهده‌دار بوده‌اند حالا که مسئولیتی ندارند به دنبال ایجاد تفرقه در بین ملت و دولت هستند و سخنرانی‌های مختلف این موضوع را نشان داده اند.

وی افزود: برخی مسوولان سابق کشور انتقاد از رئیس قوه قضائیه انجام می دهند و به نوعی می‌خواهند مخالفت خود با رهبری را نشان دهند در حالی که نیاز اساسی امروز کشور وحدت و همدلی است و همه مسوولان فعلی و سابق تلاش کنند تا این وحدت و انسجام ملی از بین نرود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

پیوندها

طراحی وب سایت خبری | فروشگاهی | شرکتی | سازمانی و ... با کمترین هزینه در استان بوشهر