جمعه, 27 مهر 1397 - Friday, 19 October 2018
کد خبـر : 451
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲

85 درصد از سند چشم انداز حوزوی استان بوشهر محقق شده است

آیت الله صفایی بوشهری در جمع مدیران و پرسنل مرکز خدمات حوزه های علمیه منطقه جنوب کشور در بوشهر با بیان اینکه مرکز خدمات در حوزه، مرکز خدمت به اسلام و خدمت به اساس ایمان، تقوا و اخلاق است، اظهار داشت: مرکز خدمات در حوزه، مرکز خدمت به خانواده پرچمداران اسلام و شخصیت هایی است که نماد اسلامیت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: مرکز خدمات حوزه، مرکز ویژه ای است چون گروه هدف آنها گروه ویژه ای هستند که اهل بیت به آنها توجه دارند.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: کار شما کاری خداپسند و مهدی پسند است که آثار آن را در همین دنیا به دست می آورید.

ایشان تصریح نمود: هر خدمتی که شما به خانواده ها می کنید به ویژه خانواده هایی که دچار مشکلات هستند، مطمئن باشید خداوند در همین دنیا دست شما را می گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر افزود: در حاضر هیچ گاه روحانیت در طول تاریخ مسئولیتی همچون مسئولین روحانیت الان و قدرت تأثیری همچون روحانیت الان نداشته که نمونه بارز آن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که به رهبری روحانیت در مقابل تمام جهان کفر، شرک و نفاق ایستاده است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر عالمان بسیار بزرگی داشته و دارد، اظهار داشت: طبق پژوهش های صورت گرفته، قدمت تحقیقی و پژوهشی عالمان استان بوشهر به زمان حضرت امام موسی کاظم «علیه السلام» و ابوسعید سیرافی می رسد.

ایشان در ادامه با اشاره به حوزه های علمیه استان بوشهر، گفت: در استان سند چشم انداز حوزه‌های علمیه در افق 1404 نوشته شده که طبق این سند، 12 مدرسه علمیه برادران، 12 مدرسه علمیه خواهران، دو مرکز مدیریت، یک مرکز خدمات، یک اردوگاه بزرگ حوزوی جنوب ایران، یک جامعة المصطفی، یک دانشکده ادیان و یک پژوهشگاه طراحی شده است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: تاکنون 85 درصد از طراحی های صورت گرفته در سند چشم انداز حوزوی استان بوشهر محقق شده که 139 هزار متر حوزه ساخته شده و جمعیت طلاب نیز 500 برابر بیشتر شده اند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر همه چیز بر محور ولایت است، افزود: در استان بوشهر تمام برنامه ها بر مبنای نگاه مقام معظم رهبری و روحانیت محوری طراحی و مدیریت می شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share

نوشتن دیدگاه

پیوندها

طراحی وب سایت خبری | فروشگاهی | شرکتی | سازمانی و ... با کمترین هزینه در استان بوشهر